2013.03.26 A vízről kicsit másképp

A FORRÁSTÓL A KÚTFŐIG ezzel a címmel zajlott 2013.03.26.-án  a Miskolci egyetem és a  KÚTFŐ Projekt Víz világnapi programja a Miskolci Zenepalotában. Az eseményen fellépett a Forrás kamarakórus, majd A  Kútfőről mindenkinek címmel, Dr. Szűcs Péter, egyetemi tanár, a projekt szakmai vezetője tartott előadást. Őt Szkibó Gergő  a Bartók Béla Zeneművészeti Intézet hallgatója követte gitárjátékával, majd az Erkel Ferenc Rézfúvós Kvintett  Handel: Vizi zenéjének egy részletét játszotta el. Dr. Madarász Tamás, egyetemi docens, a projekt menedzsere, Élő víznek folyamai címmel  bibliai „forráselemzést”adott közre,  szép gondolatokkal az ünnep kapcsán. A muzsika idején Nehézy László természetfotóiban gyönyörködhetett a nagyérdemű.